GKS Tychy dostaje piątkę w plecy ze Stalą Rzeszów w 11. kolejce Betclic I ligi

GKS Tychy w 11. kolejce Betclic I ligi przegrał na wyjeździe ze Stalą Rzeszów aż 1:5. W ostatnich 10 meczach łącznie stracił goli...6. Nie mam już siły do tej drużyny, tu można tylko wrzucić zdjęcie Gerarda Pique z 2010 r., kiedy Barcelona rozniosła Real Madryt 5:0.

Stal gks prof

W porównaniu do meczu I rundy Pucharu Polski, w którym podopieczni Artura Skowronka oczywiście przegrali z Olimpią Grudziądz na wyjeździe 2:4, w pierwszym składzie w pierwszym składzie nie wyszli Mateusz Górski, Jakub Budnicki, Marcin Szpakowski, Rafał Makowski i Julius Ertlthaler, za to pojawili się Marcel Łubik, Jakub Tecław, Julian Keiblinger, Wiktor Żytek i Maksymilian Dziuba.

Co ciekawe lepiej zaczęli tyszanie. W 15. minucie Tobiasz Kubik odegrał do Dziuby, który zza pola karnego ładnym uderzeniem nie dał szans Krzysztofowi Bąkowskiemu. 1. gol w tym sezonie i 1. w I lidze byłego gracza Lecha Poznań.

W 18. minucie po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Marcina Kaczora, który delikatnym i instynktownym uderzeniem wyrównał stan widowiska. Jest to jego 1. gol w I lidze.

W 43. minucie Sébastien Thill nonszalancko przerzucił piłkę wszerz boiska do Patryka Warczaka, który chwilę sobie podbiegł, nie męcząc się kiwnął Marcela Błachewicza i strzałem w okienko pokonał Łubika. 1. gol krakusa w tym sezonie i 2. w I lidze.

W 45. minucie Krystian Wachowiak zacentrował z lewej strony boiska, a Nemanja Nedić tak bardzo nie chciał, by któryś z zawodników Stalowców dotknął futbolówki, że aż sam pokonał swojego bramkarza.

W 51. minucie sam Wachowiak wykorzystał podanie Warczaka przez całe pole karne i podwyższył wynik na 4:1. Warczakowi nikt nie przeszkadzał, piłce nikt nie przeszkadzał, strzelec bramki również miał sporo miejsca, więc zdobył 1. gola w tym sezonie i 5. na tym poziomie rozgrywek.

W 54. minucie z rzutu wolnego po odegraniu Kubika strzelił Bartosz Śpiączka, ale piłkę wyłapał Bąkowski. Natomiast w 63. minucie Andreja Prokić z lewej strony podał do środka, futbolówka minęła każdego, kogo mogła, aż trafiła pod nogi Szymona Łyczki, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu. Już 3. gol w tym sezonie i 8. w I lidze urodzonego w USA Polaka.

W 81. minucie dwa strzały celne prosto w Bąkowskiego w ramach jednej akcji mieli Tecław z rezerwowym Szpakowskim, ale, no właśnie, prosto w bramkarza. Chociaż trzeba przyznać, że uderzenia ładne.

GKS Tychy ma serię 6 meczów bez zwycięstwa od 31 sierpnia i 0:0 w Płocku z Wisłą.

W 12. kolejce Betclic I ligi GKS Tychy podejmie ŁKS Łódź 6 października o 17:00.

Olimpia gks prof

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy przegrywa w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz i odpada z rozgrywek

Autor: Wojciech Sontowski

26/09/2024

Gks stal prof

GKS Tychy remisuje u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Remisuje oczywiście bezbramkowo