Nagrodzona Oscarem za „Citizenfour reżyserka pokazuje życie i twórczość Goldin, podąża także na organizowane przez swoją bohaterkę nieszablonowe protesty. Jej bohaterka zaistniała w świecie sztuki dzięki serii intymnych zdjęć Ballada o seksualnej zależności; twórczość pozostawiła jednak na bocznym torze, by poświęcać czas i energię grupie PAIN (Prescription Addiction Intervention Now) walczącej z plagą uzależnienia od ekstremalnie silnych leków przeciwbólowych,
Jednym z głównych producentów takich specyfików jest koncern rodziny Sacklerów, która za pośrednictwem firmy Purdue Pharma zarobila miliardy dolarów na sprzedaży środku OxyContin, przyczyniając się do kryzysu opioidowego w USA. Bohaterce filmu przepisano ten lek po operacji kolana i od razu się od niego uzależniła, Do tamtego momentu znała Sacklerów tylko jako filantropów, którzy sponsorowali wiodące muzea, w których wystawiano jej własne prace. Dziś przewodzi grupie walczącej o pociągnięcie do odpowiedzialności winnych za kryzys, który doprowadził do śmierci pół miliona Amerykanów.
Tytuł filmu odnosi się do opinii psychiatrów na temat siostry Goldin, która popełniła samobójstwo w zakładzie psychiatrycznym. W raporcie na jej temat powtarzało się jedno zdanie: ona widzi przyszłość, całe piękno i rozlew krwi - czytamy w opisie dystrybutora filmu.
Początek seansu w ogrodzie siedziby MCK w Tychach o godzinie 21; wstęp wolny.
Może Cię zainteresować:
Mazowieckie mantry przy paprocańskiej plaży. Koncert
Może Cię zainteresować:
Repertuar tyskiego kina plenerowego na lato 2024
Może Cię zainteresować: