Ważnym elementem budowy nowego miasta Tychy, oprócz inwestycji w mieszkalnictwo, sieci lub obiekty handlowe i usługowe, była także budowa szkół – tłumaczą w tyskim Muzeum Miejskim.
„Architektura dla edukacji, czyli rzecz o tyskich szkołach”
W mieście zrealizowano wiele unikatowych pomysłów, o których będzie można posłuchać podczas spotkania „Architektura dla edukacji, czyli rzecz o tyskich szkołach” obędzie się w najbliższy czwartek, 24 listopada 2022 r., w Starym Magistracie przy ul. Wolności 1 w Tychach. Początek o godz. 18.00. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapisy: tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
Gościem spotkania będzie Anna Syska – historyczka i popularyzatorka architektury. Autorka książki „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim”. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski, a zwłaszcza architekturą XX wieku. Pracuje jako Miejska Konserwator Zabytków w Tychach. Prowadzi popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura.
„Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.
Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 18, fot. Zygmunt Kubski, 1968, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.
Może Cię zainteresować: