Polsko-amerykańska fotografka znalazła się w gronie współczesnych twórców, których prace trafiły do katalogu wystawy „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” i stanowią kontrast, zderzenie obrazu regionu „czarnego Śląska” sprzed 40 lat z jego kształtem w XXI wieku. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Kopalnia namiętności".
Baby i gruby
Abrahamik poświęciła się w 2018 roku projektowi „Underground”, w którym koncentruje się na wkładzie kobiet w górnictwo, porusza temat odchodzenia od przemysłu węglowego i wynikające z niego przemiany społeczno-kulturowe. Na swoją działalność otrzymała wsparcie w postaci stypendium prestiżowej fundacji Fulbrighta.
Kopalnie coraz częściej widzi z perspektywy także indywidualnych emocji i uczuć kobiet – do ziemi, rodziny, tradycji, krajobrazu… A także pasji, z jaką kobiety angażują się w swoją pracę - czytamy w opisie wydarzenia.
Niekłamany obraz Czarnego Śląska. Premiera darmowego albumu tyskiego muzeum
Wystawa dorobku fotografów dokumentalnych tyskiego klubu KRON potrwa do 17 lutego; do bezpłatnego pobrania oraz w formie fizycznej (700 sztuk) dostępny jest obszerny, dwujęzyczny katalog, z którą związane jest spotkanie.
Początek w czwartek 8 lutego o godzinie 18; wstęp wolny. Muzeum Miejskie w Tychach prosi o zapisy (sms.telefon 887 450 212, g.oleksy@muzeum.tychy.pl).
Może Cię zainteresować:
Niekłamany obraz Czarnego Śląska. Premiera darmowego albumu tyskiego muzeum
Może Cię zainteresować:
Abecadło z dźwigów spadło. Dziecięca książka o Tychach - mieście literek
Może Cię zainteresować: