Plenerowa scena na Paprocanach rozbrzmi w sobotę dźwiękami irlandzkiego banjo, harmonii, skrzypiec, fletów i gitar - instrumentów tradycyjnie używanych w muzyce żeglarskiej, szantach i nadmorskim anglosaskim folku. Wcześniej dorośli żeglarze powalczą na tafli jeziora o Złoty Róg Miasta Tychy, czemu będą towarzyszyć regaty dla dzieci.
Po zawodach pojawią się zespoły - wśród nich te, które wystąpią także na piątkowym koncercie w pubie Pod Browarem - klasycy gatunku w postaci Old Mariners i Ryczących Dwudziestek, duet Szurawski/Dąbrowski oraz poetycko-humorystycznej grupy The Nierobbers - a także grupy, Trzecia Miłość, Sąsiedzi, Perły i Łotry, Klang i jedyny w swoim rodzaju chór Zawisza Czarny.
W poprzednim artykule przybliżaliśmy sylwetki części wymienionych zespołów; drugiego dnia festiwalu dołączą do nich Trzecia Miłość oraz Perły i Łotry - zespoły, w których składzie znajdziemy tyskiego samorządowca i orędownika festiwalu Michała Gramatykę; Sąsiedzi to męsko-damski zespół wokalny uzupełniony o niecodziennie instrumentarium (m.in. kości, concertina, bodhran).
Klang to z kolei występujący a cappella grupa wywodząca się z zespołu harcerskiego wykonującego piosenki żeglarskiej, a niezwykle autentyczny chór Zawisza Czarny bierze natomiast swoją nazwę od żaglowca, którym muzycy wypływają rokrocznie w trasę koncertową, samodzielnie nim sterując.
Scena na Paprocanach ruszy planowo o godzinie 14. Dwa ostatnie wymienione zespoły - Klang i chór Zawisza Czarny - wystąpią w sobotę również na jam session w Pod Browarem, gdzie impreza przeniesie się o 22.
Może Cię zainteresować:
Plenerowa Piwnica w piątek na Paprocanach, czyli hołd dla "Baranów"
Może Cię zainteresować:
W piątek 18.08 rusza XXXIX edycja festiwalu morskiej pieśni w Tychach
Może Cię zainteresować: