Suma zostanie przekazana wladzom miasta na wnioskowany program „Kreatywne Przedszkola – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w tyskich przedszkolach". W ramach projektu w ciągu dwóch lat sześć tyskich przedszkoli (placówki numer 5, 9, 11, 14, 17 i 30) wprowadzi dodatkowe zajęcia rytmiczno-ruchowe, rozwijające kompetencje cyfrowe i umiejętność korzystania z mediów, kształtujące postawy prozdrowotne oraz świadomość ekologiczną.
- Dzięki uczestnictwu w zajęciach, dzieci nauczą się współpracy w grupie, skupienia, koncentracji, rozwiną swoje kompetencje społeczne, poznają techniki relaksacyjne dostosowane do ich wieku, nauczą się strategii radzenia sobie z lękiem i stresem - wyjaśnia Urząd Miasta.
Publiczne przedszkola zostaną dodatkowo doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt, gry i multimedia, które pozwolą tyskim dzieciom na aktywny udział w zajęciach i łatwiejsze przyswojenie ich treści. Nauczyciele dostaną ułatwienia w zapoznaniu dzieci z wiedzą przyrodniczą, a dzięki zabawom i grom ruchowym utrwalą wśród najmłodszych nawyk prawidłowej postawy ciała.
Wsparciem zostaną również objęte dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które będą mogły wziąć udział w zajęciach logopedycznych, terapeutycznych, korekcyjno-kompensacyjnych oraz rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
Wręczenie listów dla gmin i przedszkoli, które pozyskały unijne dofinansowanie odbyło się 12 listopada w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.