Zaczyna się VIII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST. Odbędzie się w formule hybrydowej

Od 21 do 23 maja 2021 roku w Teatrze Małym w Tychach w hybrydowej formule odbędzie się VII Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST.

Teatr Mały Tychy


Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej, zarówno przed publicznością internetową, jak i przed tą na widowni. Wejściówki na wszystkie koncerty są w promocyjnej cenie 10 zł!

W programie:

  • 21 maja, godz. 18:00: „Muzeum Kaczmarskiego”
  • 22 maja, godz. 18:00: Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy – koncert galowy
  • 23 maja, godz. 17:00: Recital Jacka Bończyka – „Kaczmarski subiektywnie”

Czym charakteryzuje się tyski festiwal?

LOGOS FEST powstał z potrzeby dbałości o słowo mówione. Język ewoluuje, to oczywiste, coraz częściej jednak słowo wypiera obraz, przez co pozbawiamy się szansy na rozmowę z drugim człowiekiem. By była ona wartościowa, potrzebujemy słów. Dlatego już po raz ósmy zbudowaliśmy program wydarzenia, które z jednej strony przypomnieć ma najszlachetniejsze i najsubtelniejsze strofy napisane w języku polskim, z drugiej zaś uwrażliwić ma nas na kulturę języka, w sposób szczególny w aspekcie wykonawczym, zarówno scenicznym, jak i medialnym. Co roku Tyski Festiwal Słowa programujemy wokół dorobku innego autora. W minionych latach byli to m.in. Osiecka, Grechuta, Przybora, Młynarski, czy Kofta, w tym roku sięgamy po twórczość Jacka Kaczmarskiego, określanego mianem poety wolności. Myślę, że dziś Jego twórczość brzmi wyjątkowo dojmująco i potrzeba nam jej bardziej niż kiedykolwiek w kraju nad Wisłą - informuje Teatr Mały

Nieodłącznym elementem festiwalu jest Turniej Recytatorski, który różni się od wszystkich innych tego rodzaju wydarzeń tym, że jego uczestnicy budują swymi wypowiedziami spójne widowisko poetyckie. Drugi rok z rzędu widowisko to będzie zaprezentowane online. Co istotne, okoliczność ta dała recytatorom nowe możliwości prezentacji, bo oto ich partnerem stał się obiektyw kamery, a możliwość nagrania wystąpienia konkursowego pozwala na wypełnienie całego kadru przestrzenią, która buduje kontekst wypowiedzi artystycznej. Równie istotne będą zbliżenia, bliskie i dalekie plany, niedozwolone jest tylko jedno – montaż który zniszczyłby prawdę wypowiedzi.

Wydarzenie będzie można śledzić na kanale YouTube teatru.