GKS Tychy przegrywa w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz i odpada z rozgrywek

Nie idzie w lidze, a w Pucharze jest jeszcze gorzej. W meczu I rundy rozgrywek GKS Tychy poległ w Grudziądzu z II-ligową Olimpią 2:4. Zestawiając mecz do meczu Arturowi Skowronkowi idzie gorzej niż Dariuszowi Banasikowi.

Olimpia gks prof

W porównaniu do meczu ze Stalą Stalowa Wola (0:0) w drużynie GKS zaszło 5 zmian. W miejsce Marcela Łubika, Jakuba Tecława, Marko Dijakovica, Juliana Keiblingera i Maksymiliana Dziuby od początku pojawili się Mateusz Górski, Marcel Błachewicz, Jakub Budnicki, Mateusz Hołownia oraz Marcin Szpakowski.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, gdy w 20. minucie Nemanja Nedić zgrał głową na linii pola karnego do Hołowni, a ten zdobył 1. gola w tym sezonie. W 26. minucie Szymon Krocz otrzymał piłkę z prawej strony i z najbliższej odległości pokonał Górskiego. W 38. minucie w wygraną partyjkę ping-ponga wdał się Julius Ertlthaler, a następnie przerzucił lekkim rykoszetem futbolówkę do Błachewicza, który strzelił swojego 1. gola w bieżącej kampanii.

Druga połowa była już koncertem jednej orkiestry. W 59. minucie Kacper Cichoń wykorzystał w sytuacji sam na sam wrzutkę z lewej strony (3. bramka w tym sezonie), w 71. minucie po rzucie wolnym piłkę odbił Górski, ta trafiła w końcu pod nogi Krocza, który strzelił po raz drugi, a w 86. minucie po krótkim rajdzie po raz trzeci, poniżając tym samym tyszan hat-trickiem i zdobywając, odpowiednio, 3., 4. i 5. gola w tym sezonie.

Jeśli zestawimy sobie mecz po meczu, to po 4 spotkaniach Artur Skowronek osiągnął gorszą średnią punktów na mecz od Dariusza Banasika. Ten ostatni miał na tym etapie 1 pkt/mecz, podczas gdy Skowronek zdobył z GKS 0,5 pkt/mecz (licząc oczywiście mecze pucharowe). Co gorsza tyszanie mają passę 5 meczów bez zwycięstwa od 24 sierpnia (domowe 0:2 z Bruk-Betem).

Bilans śląskich drużyn z Olimpią Grudziądz: (2-0-1)

• Zagłębie Sosnowiec - Olimpia 2:1 w 1. kolejce;
  • Polonia Bytom - Olimpia 2:0 w 2. kolejce;
  • Olimpia - GKS Tychy 4:2 w I rundzie Pucharu Polski.

W 11. kolejce Betclic I ligi GKS Tychy zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 30 września o 18:00.

Gks stal prof

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy remisuje u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Remisuje oczywiście bezbramkowo

Autor: Wojciech Sontowski