II Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach!

Jak informuje tyski magistrat kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w II Międzypokoleniowym Konkursie Tańca Amatorskiego w Tychach. Uczestnicy w wieku od 4 do ponad 80-ciu lat rywalizowali ze sobą w 3 kategoriach wiekowych.

UM Tychy
Taniec

W trakcie konkursu zatańczyło siedemdziesięcioro tancerzy. Łącznie można było obejrzeć 29 występów

  • solistów
  • par
  • formacji tanecznych.

Według informacji tyskiego magistratu najliczniejsze grupy, jaka zgłosiły się do konkursu to Zespół Tańca Towarzyskiego Feeling i Formacja Tańca Nowoczesnego CRD CREW, działające przy MDK nr 1 w Tychach.

- Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury miało nie lada kłopot ze wskazaniem zwycięzców, bo wszyscy byli fantastyczni. Najwięcej emocji budziła najmłodsza, zaledwie 4-letnia uczestniczka. Wszyscy byli pod wrażeniem jej przygotowania i odwagi występu przed jury. Poruszyła wszystkich obecnych na sali – mówi Alina Roszyk z Fundacji Internationaler Bund Polska, która była organizatorem konkursu.

Laureatem konkursu w kategorii junior (do 12 roku życia) została 8-letnia Kinga Gąsiorowska. W kategorii młodzieżowej (12-25 lat) zwyciężyły ex aequo: duet Monika Serdyniok lat 15 i Aleksandra Majdan lat 16, Zespół Tańca Towarzyskiego Feeling i Formacja Tańca Nowoczesnego CRD CREW.

W kategorii senior ( 26+) także przyznano 3 pierwsze miejsca. Laureatami zostali: Barbara i Grzegorz Muller, zespół Antidotum z Klubu Seniora Platyna oraz formacja tańca estradowego „Bo ja jak nie my to kto”, która otrzymała także Nagrodę Publiczności.

Nagroda Grand Prix Konkursu Tańca Amatorskiego

Nagroda Grand Prix całego konkursu trafiła do Kingi Gąsiorowskiej.

Organizatorem turnieju, który odbywał się SDK „Tęcza” była Fundacja Internationaler Bund Polska, a współorganizatorem Spółdzielnia Oskard.

II Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego zrealizowano w ramach programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne 2021. To program finansowany z budżetu miasta Tychy na realizację zadań publicznych w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Jego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego miasta Tychy poprzez wzbogacenie miejskiej oferty kulturalnej w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, zapewnienie mieszkańcom Tychów warunków do rozwijania własnych talentów i zainteresowań z obszaru kultury i sztuki oraz aktywizacja społeczności lokalnej w życie kulturalne miasta poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy 2021 roku z budżetu miasta na Tyskie Inicjatywy Kulturalne przeznaczono 210 tysięcy złotych.