Muzyka marynistyczna wybrzmi tym razem na aż siedmiu scenach zlokalizowanych w różnych częściach Tychów.
Po zeszłorocznej przerwie znów spotkamy się na Paprocanach i to aż trzykrotnie. To tu rozpoczniemy piątkowym koncertem Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem na wzniesieniu znajdującym się nieopodal północnego jego brzegu, tu zakończymy go niedzielnym koncertem dla dzieci, zapraszając do wspólnej zabawy na statku – placu zabaw znajdującym się na terenie otaczającym jezioro. Wreszcie spotkamy się na Dzikiej Plaży Paprocany na koncercie plenerowym z ulubionymi wykonawcami – mówią organizatorzy.
To jednak nie wszystko – nocne marki z pewnością chętnie wybiorą się na koncert wieczorny do Underground Pubu. Szanty usłyszymy też w galerii handlowej Gemini Park Tychy, na Placu Baczyńskiego i podczas sobotniego koncertu w Teatrze Małym, gdzie odbyła się zeszłoroczna odsłona Portu Pieśni Pracy.
Wejściówki na koncert w Teatrze Małym
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny – z uwagi jednak na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Małym w Tychach, na to jedno z siedmiu wydarzeń festiwalowych obowiązują wejściówki, które można odbierać w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, przy ulicy Bohaterów Warszawy 26.
Wykonawcy w Porcie Pieśni Pracy 2021
Na siedmiu tegorocznych scenach Portu Pieśni Pracy usłyszymy prawie dwudziestu wykonawców, mniej i bardziej liczne reprezentacje z różnych stron Polski.
Mocną śląską ekipę tworzą gospodarze – Perły i Łotry, a z nimi
- Ryczące Dwudziestki,
- North Cape,
- Banana Boat
- czy Leje na Pokład i Stonehenge,
dalej odwiedzą nas
- dolnośląski Jan i Klan i Orkiestra Samanta,
- południowo-wschodni Marek Szurawski i Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska,
- GlassGo i Marta Śliwa z centralnej Polski,
- wreszcie warmiński Mietek Folk.
Tyska scena gościć będzie także wybitną nadmorską reprezentację, której dawno w Tychach nie było, a wszędzie, gdzie się pojawiają, budzą prawdziwy zachwyt. Mamy nadzieję, że najliczniejszy z licznych Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny", Formacja, Waldemar Mieczkowski i Atlantyda przywiozą nam odrobinę bryzy wprost z Trójmiasta – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.
Festiwal ma wieloletnią tradycję i co roku przyciąga do Tychów miłośników szant i muzyki folkowej z całej Polski, a nawet zagranicy.
Port Pieśni Pracy to integracja międzypokoleniowa, spotkania znajomych, których łączy pasja żeglarska i zamiłowanie do muzyki, a wszystko w pięknej scenerii Tychów, zwłaszcza Jeziora Paprocańskiego. Zapraszam na Port Pieśni Pracy – zachęca Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów.
Odmiennie do festiwalu „Rock na plaży”, który w tym roku zmienił format na „Rock nie na plaży” i odbywa się w płatnej formie w Teatrze Małym, Port Pieśni Pracy wróci na swoje dawne miejsce i mieszkańcy będą mogli za darmo posłuchać swoich ulubionych szant w plenerze.