Akcja nominowana do Przewrotów - nagród przyznawanych przez największą w kraju instytucje popularyzującą wiedzę, Centrum Nauki Kopernik - działa od dekady w różnych miejscach kraju Dotychczas uczestniczyło w niej około trzydziestu tysięcy osób; teraz do lokalnych warunków zaadaptują ją Tyskie LoveLasy.
- Leśne Bandy to autorski projekt Bartka Guentzel z Drogi do Lasu, który wyszkolił już wielu trenerów (...) To cykliczne spotkania w przyrodzie raz na porę roku, podczas których dzieci pod opieką wychowawców biorą udział w warsztatach przyrodniczo-survivalowych prowadzonych przez trenera - tłumaczą organizatorzy.
Każde zajęcia trwają około trzech godzin i zawsze odbywają się w tym samym miejscu, dzięki czemu dzieci mają możliwość zaprzyjaźnienia się z miejscem i dokładne obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Pierwsze zajęcia odbywają się jesienią a ostatnie latem, przed zakończeniem roku szkolnego. - Spotkania Leśnych Band pomagają dzieciom rozwinąć motorykę, pokonać lęki, uczą pracy w grupie i kształtują szacunek i zachwyt światem przyrody - przekonują pomysłodawcy.
Kto moze dołączyć do Leśnej Bandy i co się w niej robi?
Zajęcia dedykowane są szczególnie przedszkolnym "starszakom" i uczniom klas I-III - zarówno indywidualnie, jak i w ramach zorganizowanych grupek i większych grup (np. drużyny, kluby, klasy szkolne). Zajęcia odbywać będą się w dni nauki szkolnej w godzinach lekcyjnych, umożliwiając przy tym realizację programu szkolnego w atrakcyjny sposób.
"Weterani" Leśnych Band będą mogli pochwalić się też pionierskimi umiejętnościami takimi jak rozpalanie i panowanie nad ogniem, rozpoznawanie roślin i zwierząt oraz ich śladów, zbudowanie prostego schronienia i używanie noża oraz piły. To wszystko uzupełnia elementy poświęconego budowaniu uwazności i czujności zmysłów programu Rozwojowy Las, tóry liderka tyskiej grupy miłośników lasu Anna Nowicka prowadziła do tej pory z grupami szkolnymi i przedszkolnymi.
Dokładna lokalizacja zajęć będzie jeszcze ustalana przez organizatorkę, która zachęca do kontaktu poprzez stronę tyskielovelasy.pl, profil FB Tyskie LoveLasy (link) oraz pod numerem 693 813 511 ivmailowo ppd kontakt@tyskielovelasy.pl.
Może Cię zainteresować:
"Gdzie nocuje Leszy?" - skautowska wyprawa rodzin w tyskie lasy
Może Cię zainteresować:
Zameczek myśliwski w Promnicach dostaje nowe życie. To najlepiej zachowany taki dworek w Polsce
Może Cię zainteresować: