Tyska tężnia solankowa mieści się w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. W tym sezonie tyszanie mogą korzystać z leczniczych właściwości solanek z Zabłocia.
- Rozbijające się na gałązkach tarniny cząsteczki solanki, podobnie jak fale morskie,powodują wytworzenie się specyficznego mikroklimatu, który działa jak naturalny inhalator i korzystnie wpływa na układ oddechowy – podkreślają w Urzędzie Miasta Tychy.
Lecznicze właściwości tężni solankowej
Korzystanie z tężni jest bezpłatne, ale – jak przypominają tyscy urzędnicy - powinno się przestrzegać kilku zasad – m.in. z tężni solankowej mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z inhalacji, a zalecany jednorazowy seans powinien trwać od 45 do 60 minut.
- Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania – dodają.
Od 1 kwietnia uruchamiane są również tyskie fontanny. W mieście jest ich sześć: na Rynku przy Kościele Św. Marii Magdaleny, na Placu św. Anny, na Placu K.K. Baczyńskiego, na Placu W. Korfantego, w Parku Niedźwiadków i w Rodzinnym Parku bł. Karoliny Kózkówny.
Może Cię zainteresować: