Poznaliśmy budżet obywatelski na 2023 rok. Na co pójdą miliony rozdzielone przez mieszkańców?

Zatwierdzono już zwycięskie projekty poddane pod głosowanie w ramach tyskiego budżetu obywatelskiego na nadchodzący rok. Największą popularność zyskał dron monitorujący jakość powietrza, który zdobył ponad 1200 głosów wyprzedzając nieznacznie projekt renowacji małej architektury w parku Jaworek. Ten drugi projekt jest również najbardziej kosztownym - pochłonie pół miliona złotych, dwa razy tyle co antysmogowy dron.

Razem Tychy / UM Tychy
1803x1156

Pozostałe projekty do zrealizowania

Jak podaje ,,Dziennik Zachodni'', wśród dużych ogólnomiejskich projektów realizacji doczeka sie także park edukacyjny przy szkole podstawowej nr 5 na osiedlu C. - pochłonie to około 150 tysięcy złotych z samorządowej kasy - oraz program kastracji i czipowania psów i kotów ze schroniska (100 tysiecy złotych).

Ogólnomiejska pula wzrosła w tym roku dwukrotnie do kwoty 1,07 miliona złotych za sprawą dużej kwoty niewykorzystanej na projekty osiedlowe i dzielnicowe. Pomimo to realizowane będą duże remonty infrastruktury rejonowej typu chodniki, parkingi itp. Z ciekawych opcji wymienić można także prace nad tłumaczeniem kroniki dawnej niemieckiej szkoły na Żwakowie. Reszta to ,,drobnica'' - warsztaty, spotkania sąsiedzkie, drobne poprawki i remonty nieprzekraczajace kilkunastu tys. złotych.

Tychy, Aleja Niepodległości nocą/UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy znów pionierem innowacji. Latarnie uliczne będą inteligentnie przyciemniane, co da spore oszczędności

Autor: Redakcja

07/10/2022

Jak zostać społecznikiem w Tychach?

Wszystkie informacje na temat tej oraz poprzednich edycji budżetu obywatelskiego w Tychach, młodzieżowej edycji tej inicjatywy a także np. informacja o tym jak zaangażować się w wolontariat znależć można na samorządowej stronie www.razemtychy.pl

źródło: Dziennik Zachodni/razemtychy.pl