Ule stanęły w parku nieopodal szpitala i kościoła św. Krzysztofa w lipcu zeszłego roku dziełem władz miasta, fundacji Odzyskaj Środowisko i firmy zajmującej się recyklingiem elektroodpadów. Trzy ule, do wykonania których użyto m.in. bębnów ze starych pralek.zostawianych przez tyszan w punktach zbiórki.
Miasta pomagają pszczołom
Niezwykle pożyteczne nie tylko dla człowieka, ale też ogólnie dla ekosystemu pszczoły to stworzenia, którym cywilizacja generalnie utrudnia życie. Z myślą o nich powstają więc tego typu ostoje oraz łąki kwiatowe, których w ostatnich latach również przybywa w Tychach i innych miastach regionu.
Miodu z uli będzie można spróbować - a jak zapewnia Kinga Radkiewicz z fundacji Odzyskaj Środowisko, jest on świetnej jakości, ponieważ pszczoły selekcjonują pyłek zbierając tylko najczystszy - również w warunkach miejskich. Miodobranie rozpocznie się o godzinie 10:30.
Na towarzyszących zbiorom warsztatach pszczelarskich będzie można nauczyć się podstaw tej sztuki - odsklepiania i wirowania miodu oraz obsługi miodarki - od opiekuna miejskich uli Michała Lasaka, który opowie też gościom pszczele ciekawostki.
Może Cię zainteresować: