Tychy mimo swojego spokojnego i rekreacyjnego charakteru są w pewnym sensie zabieganym miastem - dzięki dobrej infrastrukturze i wszechobecnej zieleni nietrudno tu spotkać o dowolnej porze dnia amatora tej zdrowej formy rozrywki. Sporą popularnością cieszą się też regularne imprezy biegowe - biegi przełajowe, długodystansowe czy nawet bieg wokół jeziora z "moczeniem majtek" w jego toni w połowie trasy.
W środę 1 lutego odbędzie się w Tyskiej Galerii Sportu - stadionowym oddziale Muzeum Miejskiego - dyskusja na temat przyszłości biegania w naszym mieście:
Jak w pełni wykorzystać istniejącą w mieście infrastrukturę? Co zmienić w kalendarzu i organizacji biegów? Jak pandemia wpłynęła na amatorskie biegi? Zaproszenie na spotkanie skierowane jest zarówno do biegających, jak i tych, którzy biegać zamierzają - wyjaśniają organizatorzy z Muzeum Miejskiego.
Gwoździem programu będzie dyskusja z udziałem czołowych tyskich biegaczy - m.in. zeszłorocznej zwyciężczyni gdańskiego maratonu Agatą Długosz oraz reprezentantem Polski, triumfatorem Maratonu Warszawskiego w 2020 roku Pawłem Koskiem. Udział w spotkaniu zapowiedzieli też przedstawiciele MOSiR–u i tyskich stowarzyszeń sportowych.
Początek o godzinie 18, wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązują zapisy - telefonicznie (515 717 430, także SMS-em) lub mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).
Rusza biegowe Grand Prix Tychów 2023
Wspomniany MOSiR ogłosił niedawno rozpiskę szesnastej edycji Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych (link do wydarzenia). Pierwszy tegoroczny bieg odbędzie się już 5 lutego. Prezentujemy ich terminy oraz najważniejsze zasady uczestnictwa.
Terminy biegów:
- I bieg - 05,02,
- II bieg - 26.02,
- III bieg - 26.03,
- IV bieg - 26.11,
- V bieg - 03.12,
- VI bieg - 17.12.
Pełny regulamin XVI Grand Prix znajduje się po linkiem dostępnym tutaj. Najważniejsze punkty:
- Zapisy i start będą miały miejsce na terenie KS Paprocany przy ul. Sikorskiego 110 (zapisy w godz. 9:00-9:45, start o godz. 10). Opłata startowa płatna w dniu imprezy wynosi 20 zł. Do punktacji generalnej liczą się punkty uzyskane we wszystkich biegach.
- zarówno panie jak i panowie mogą startować na dystansie 5 lub 10 kilometrów;
- uczestnik, który w pierwszym biegu zapisze się na dany dystans, aby być liczonym w generalnej klasyfikacji do ostatniego biegu, musi zaliczać dystans zadeklarowany przy pierwszym biegu. Po zmianie dystansu zawodnik może uczestniczyć jedynie poza konkurencją;
- opłata startowa wynosi 20 złotych za każdy z biegów. Organizator zapewnia nagrody, a każdy uczestnik, który zaliczył udział w minimum 4 biegach, otrzyma pamiątkowy gadżet sportowy;
- podczas każdego biegu zapewnione są szatnie, depozyt oraz ciepły posiłek.
Może Cię zainteresować: