Słoneczniki to regionalna inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na najciekawsze i najbogatsze w walory dydaktyczne aktywności skierowane do dzieci i młodzieży przez instytucje, zespoły i osoby działające na polu publicznej oświaty i edukacji. Tychy nie pierwszy raz są mocno widoczne wśród finalistów.
Miasto trzyma klasę
I tak - w kategorii „Język” nominację otrzymały trzy projekty. Pierwszy z nich to wojewódzki konkurs pieśni patriotycznej "Nad nami Orzeł Biały" współorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Wojskowe Centrum Rekrutacji i Tyski Chór Mieszany "Presto Cantabile”. Drugi to „Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia” - warsztaty dla dzieci i młodzieży towarzyszące wystawie „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” w tyskim Muzeum Miejskim, a trzeci to konkurs „Śladem Rodu Kossaków” w Młodzieżowym Domu Kultury jego imienia.
W kategorii „Logika” dostrzeżono cztery inicjatywy - interdyscyplinarne warsztaty „Szeroki kąt” dedykowane młodzieży z Polski i Ukrainy oraz „Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia” – oba towarzyszące wystawie „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” w Muzeum Miejskim - oraz kolejny jego projekt „Zostań ekspertem Tyskiej Galerii Sportu” i kreatywny Dzień Dziecka na Paprocanach organizowany przez Miejskie Centrum Kultury.
W kategorii „Sztuki wizualne” znalazły się wspomniane warsztaty „Szeroki kąt” i „Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia”, konkurs plastyczny towarzyszący konkursowi pieśni „Nad nami Orzeł Biały”. W kategorii „Muzyka” o laur zmagać będą się warsztaty około muzyczne „AUKSO4KIDS – MUZYKA (w) RUCHU” Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO oraz konkurs „Nad nami Orzeł Biały”.
Ostatnie dwie kategorie to „Ruch” i „Przyroda”. W pierwszej z nich miejsce znalazły projekty „Zostań ekspertem Tyskiej Galerii Sportu”, Dzień Dziecka na Paprocanach i warsztaty „AUKSO4KIDS – MUZYKA (w) RUCHU”, a w drugiej - warsztaty „Szeroki kąt” i konkurs „Śladem Rodu Kossaków”.
Laureatów Słoneczników poznamy w połowie września.
Może Cię zainteresować:
Szkolne ekopracownie na Śląsku rosną jak na drożdżach. 77 nowych żywych sal biologii
Może Cię zainteresować:
Bieruń: nowoczesny zespół żłobka i przedszkola już w budowie
Może Cię zainteresować: