W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogą proponować projekty obejmujące całe miasto lub jego części. Oprócz inwestycji projekty mogą dotyczyć warsztatów, kultury, sportu czy ekologii; swoje pomysły mogą wnosić także dzieci i młodzież.
Nabór potrwa miesiąc - do 22 lutego.
Na projekty ogólnomiejskie zarezerwowane jest równe pół miliona złotych - tu trafią wnioski dotyczące np. parków, szkół czy instytucji o zasięgu ponaddzielnicowym. By taki wniosek trafił do rozpatrzenia, musi go poprzeć minimum czterdzieści osób.
4,5 miliona złotych to pula dla tzw. okręgów konsultacyjnych - dzielnic, ich części i osiedli. W ich wypadku wystarczy piętnaście podpisów pod wnioskiem; jeżeli jest to nowa inwestycja, należy zebrać poparcie osób zamieszkujących w pobliżu (sąsiedztwie) proponowanego projektu.
Budżet Obywatelski Tychów na 2025 - gdzie i jak
Formularze dostępne są w serwisie Razem Tychy (razemtychy.pl), punkcie konsultacyjnym przy Barona 30 (pokój 209), miejskich bibliotekach oraz w recepcji Urzędu Miasta. Wypełnione można składać osobiście w recepcji UM lub punkcie konsultacyjnym, listownie na adres tego drugiego albo przesłać skan na adres kontakt@razemtychy.pl i donieść oryginał z załącznikami do punktu przy Barona w ciągu 7 dni.
Ocena wniosków trwać będzie do 10 maja. Od 13 maja do 19 czerwca planowane są spotkania z mieszkańcami, których projekty przeszły weryfikację; od 12 lipca do 16 września trwać będą działania promocyjne. Ostatnie dziesięć dni „kampanii wyborczej” to też czas plebiscytu, w którym tyszanie wybiorą, co ostatecznie ma zostać zrealizowane.
Wyniki poznamy 7 października.
Więcej informacji dostępna telefonicznie (32 776 35 55, 32 776 35 59) lub mailowo (kontakt@razemtychy.pl). W czasie naboru wniosków w pokoju 209 biurowca Balbina Centrum na Barona dyżurować będą także urzędnicy świadczący pomoc wnioskodawcom. zgodnie z następującym harmonogramem.
Terminy dyżurów:
- poniedziałek: 7:30 – 15:30;
- wtorek: 7:30 – 15:30;
- środa: 7:30 – 15:30;
- czwartek: 7:30 – 17:30;
- piątek: 7:30 – 13:30.
Mamy już tyski budżet obywatelski na 2024 rok. Oto najciekawsze projekty
BO na bieżący rok poznaliśmy w październiku. Wśród projektów lokalnych znajdziemy wiele imprez integracyjnych dla rodzin i seniorów, ale też np. remont osiedlowych chodników czy doświetlenie ulicy; wśród projektów ogólnomiejskich wyróżnia się m.in. Dzień Dziecka w OW Paprocany czy budowę wiat rowerowych.
Może Cię zainteresować:
Mamy już tyski budżet obywatelski na 2024 rok. Oto najciekawsze projekty
Może Cię zainteresować: