Na 400 metrach kwadratowych powierzchni pojawi się około 20 kolorowych urządzeń do zabawy i rekreacji. Obiekt będzie miał naprawdę spore rozmiary - sama niecka basenowa będzie o 100 metrów kw. większa od całości podobnego wodnego placu w ośrodku na Paprocanach.
Osobną atrakcją będzie Naturalny Plac Zabaw. Materiały, z jakich powstanie to między innymi drewno, wiklina, otoczaki (obłe kamienie), żwir, piasek i jutowe liny; miejsce ma mieć formę edukacyjno-rekreacyjną. Obie części połączyć mają alejki. Pojawi się również infrastruktura: ławki, stojaki dla rowerów, nowe oświetlenie czy betonowa kładka. Architekci zaproponowali też przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia.
Za projekt strefy naturalnej i zieleni odpowiada pracownia Tomasza Kurtka, a Wodny Plac Zabaw obmyślono w pracowni RS+ Robert Skitek, która jest też autorem nagradzanej tyskiej przystani przy Paprach. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy na wykonanie prac od dnia zawarcia umowy.
To nie koniec inwestycji w parku Jaworek
Popularny z uwagi na górkę saneczkową, skatepark i obszerne tereny zielone miejski park czeka w przyszłym roku niemała odmiana. Poza zakładaną wodno-ekologiczną strefą zabaw rozpoczną się bowiem w przyszłym roku prace związane ze zwycięskim projektem Tyskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok - warta pół miliona złotych wymiana małej architektury (ławki, śmietniki itp.) - o czym niedawno pisaliśmy. Na projekt głosowało ponad półtora tysiąca osób i przegrał o włos jedynie z antysmogowym dronem.